Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa jest uniwersalną i niezastąpioną metodą stosowaną do szybkiej i skutecznej regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia przy zachowaniu w pełni naturalnego efektu. Jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Pielęgnuje skórę przywracając jej świeży, młody wygląd.
Dzięki tej technice można wprowadzić pod skórę substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie.
Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, nawet młodych, od 25 roku życia, których skóra wymaga nawilżenia i regeneracji, pojawiają się przebarwienia posłoneczne czy też cienie pod oczami. Stosuje się go również jako profilaktykę przeciwstarzeniową. Mezoterapia przynosi dobre rezultaty u osób z delikatną, wiotką, odwodnioną oraz dojrzałą skórą, która traci jędrność. Dzięki tej metodzie w łatwy i szybki sposób można poprawić kondycję skóry. Mezoterapię igłową można łączyć dodatkowo z innymi zabiegami estetycznymi.
Wskazania do zabiegu
• odmładzanie, regeneracja i poprawa wyglądu skóry
• redukcja zmarszczek, zwiotczenia, odwodnienia skóry
• profilaktyka przeciwzmarszczkowa
• redukcja cieni, zasinień pod oczami
• redukcja przebarwień
• odmłodzenie owalu twarzy
• ujędrnienie, przywrócenie napięcia i elastyczności skóry
• leczenie rozstępów i blizn
• leczenie i profilaktyka wypadania włosów
• redukcja cellulitu (ramiona, brzuch, uda, pośladki)
• leczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Mezoterapia polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu płytko pod skórę odpowiednich substancji leczniczych. Podczas zabiegu wykorzystujemy wysoko wyspecjalizowane koktajle, zawierające w swoim składzie substancje aktywne. Składy oraz stężenia różnią się w zależności od rejonu zastosowania i problemu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących stymuluje metabolizm komórek, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, poprawia stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii uzyskujemy znaczną poprawę napięcia, jędrności i nawilżenia skóry. Znikają drobne zmarszczki, a głębsze ulegają spłyceniu. Skóra jest dobrze odżywiona i wypoczęta.
Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy, będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy nie utleniają się i wykazują wysoką aktywność i działanie antyrodnikowe.
Przebieg zabiegu
Przed zabiegiem nanosi się maść znieczulającą. Odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta koktajl substancji leczniczych wstrzykiwany jest cienką igłą do skóry na głębokość około 2-3 mm, za pomocą mikro nakłuć w odstępach 5-10 mm. Mogą pojawić się zaczerwienienia lub drobne zasinienia w miejscach podawania preparatu, które znikną w ciągu kilku dni.
Częstotliwość zabiegów
Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów powinno się wykonać 4-6 zabiegów, co 7-30 dni w zależności od problemu i zastosowanego preparatu. Dla podtrzymania efektów warto również wykonywać zabiegi ‘przypominające’ (utrwalające efekty) kilka razy w roku zależnie od potrzeb i kondycji skóry.
Zalecenia po zabiegu
Zabieg można wykonywać w każdej porze roku, lato nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, jednak po zabiegu nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych, basenu ani intensywnego wysiłku fizycznego przez okres około 5 dni. Przez pierwsze dwa dni po zabiegu zalecane jest picie dużej ilości wody mineralnej, ok. 2l.
Przeciwwskazania
• alergia na substancję stosowaną podczas zabiegu
• choroby skóry (infekcje wirusowe i bakteryjne: stany zapalne, aktywna opryszczka)
• choroby nowotworowe
• choroby autoimmunologiczne
• ciąża i okres laktacji
• stosowanie leków przeciwkrzepliwych
• skłonność skóry do powstawania bliznowców