facebook

BOTOKS

Dr . Ewa Odlanicka Poczobutt
Jest lekarzem związanym z ESTEE BEAUTY, który z wielką pasją zajmuje się medycyną estetyczną.. Pracuje wyłącznie na preparatach najwyższej jakości, ponieważ priorytetem jest bezpieczeństwo i zadowolenie pacjentów ESTEE BEAUTY. Pani doktor wykonuje nowoczesne zabiegi poprawiające wygląd i kondycję skóry jak również te redukujące objawy starzenia się. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach i kongresach.BOTOKS:

jest nazwą oczyszczonej postaci toksyny botulinowej typu A, produkowanej przez bakterie, Clostridium botulinum. Niewielka ilość BOTOKSU wstrzyknięta w określone partie mięśni twarzy powoduje hamowanie impulsów nerwowych biegnących do mięśni mimicznych twarzy co w efekcie prowadzi do relaksacji mięśnia i wygładzenia istniejących zmarszczek.

Na czym polega zabieg:

Preparat zawierający jad kiełbasiany jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Bardzo małą ilość preparatu rozpuszcza się w roztworze soli fizjologicznej i bardzo precyzyjnie wstrzykuje w kilka miejsc na twarzy. Podczas zabiegu pacjent znajduje się z w pozycji siedzącej. Ból związany ze wstrzyknięciami jest minimalny. . Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego a więc bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność. Zabieg trwa kilkanaście minut w zależności od liczby leczonych miejsc.

Po zabiegu nie należy pić alkoholu , schylać się i kłaść przez 4 godziny, jak również nie korzystać z transportu lotniczego


Czas działania:

BOTOKS zaczyna działać po 2-3 dniach od wstrzyknięcia, a pełny efekt może być widoczny dopiero po 7 do 10 dniach. Efekty leczenia utrzymują się do 6 miesięcy i zanikają stopniowo. Po każdym kolejnym zabiegu czas działania toksyny botulinowej wydłuża się, co powoduje zwiększenie odstępu pomiędzy kolejnymi iniekcjami. Pamiętać jednak należy że ten okres jest indywidualny dla każdego pacjenta. Zabieg powinien być wykonywany nie częściej niż trzy razy do roku.

Wskazania:

BOTOKS najczęściej stosowany jest likwidowaniu:

 • zmarszczek między brwiami
 • poziomych zmarszczek czołowych
 • kurzych łapek
 • zmarszczek palacza

Działania niepożądane:

Najczęstsze działania niepożądane po iniekcji BOTOKSU :

 • tkliwość i zasinienie w miejscu wstrzyknięcia
 • przemijające osłabienie mięśni okolicznych
 • rzadko może dochodzić do niewielkiego i odwracalnego opadania powiek i brwi, trwającego 1-2 tygodnie

Efekty

Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się ,wyraz twarzy staje się łagodny i naturalny, ogólna mimika zostaje zachowana. Dawka BOTOKSU jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta Zabieg jest bardzo dobrze tolerowany zarówno przez kobiety jaki i mężczyzn, jest prawie bezbolesny, krótkotrwały i nie pozostawia obrzęku i zaczerwienień.

WYPEŁNIACZE – Kwas Hialuronowy

Wypełniacze, czyli implanty podskórne wypełniają nadmiar wolnej przestrzeni w tkankach. Stosuje się je w celu zastąpienia utraconego kolagenu i tkanek podporowych. Najczęściej wykorzystuje się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w naszej skórze. Ma on dużą zdolność do wiązania wody w naskórku. Optymalna ilość kwasu hialuronowego w młode j skórze zapewnia jej sprężystość i brak zmarszczek i bruzd. Jednak z wiekiem jego zawartość w skórze maleje, skóra staje się przesuszona, pojawiają się zmarszczki, a objętość policzków czy warg ulega widocznemu zmniejszeniu.


Zabiegi z użyciem wypełniaczy polegają na wstrzykiwaniu przez lekarza pożądanych ilości preparatu w określone miejsca przy użyciu cienkiej igły lub kaniuli. Możliwości poprawy wyglądu z użyciem wypełniaczy są naprawdę duże i dotyczą zmarszczek głębokich, np. nosowo-wargowych czy marionetkowych lub płytszych ubytków, np. tzw. zmarszczki palacza. Odpowiedni preparat kwasu hialuronowego doskonale wypełni też utraconą objętość w obrębie kości tzw. policzkowych czy wreszcie ust.

Jedną z najczęściej korygowanych okolic są bruzdy nosowo-wargowe. Zabieg przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu. Efekt wygładzenia jest widoczny natychmiast i utrzymuje się 8 ? 12 miesięcy. Czas utrzymywania się efektu w dużym stopniu zależy od wieku, rodzaju skóry i trybu życia pacjenta. Palenie papierosów czy ekspozycja na słońce przyspiesza degradację preparatu w skórze.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem wypełniaczy:

 • ciąża, okres karmienia,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy czy lidokainę
 • zmiany skórne w obrębie korygowanych okolic, np. trądzik czy opryszczka
 • choroby autoimmunologiczne
 • skłonność do blizn przerostowych
 • choroby nowotworowe
 • bielactwo
 • łuszczyca
 • niewyrównana cukrzy

AQUALYX –liposukcja bez skalpela

Aqualyx® to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy. Aqualyx® wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.


W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqualyx® jest:

 • bezbolesny i bardziej skuteczny
 • nieinwazyjny (od 1 do 2 wkłuć)
 • szybszy - mniejsza liczba koniecznych zabiegów do uzyskania efektów
Copyright by Estee Beauty 2014

666 188 899